Kategorie

Výběr koleček pro kontejner

  Jednou z nejdůležitějších součástí kontejneru jsou kolečka. Povrch podlahy, náklad na vozík a prostředí provozu, to jsou hlavní faktory, kterých je třeba si při výběru koleček všímat. Pohodlné používání a dlouhá životnost, to jsou výsledky správného přístupu k této důležité otázce. 

    Pojďme se nejprve podívat na to, co je třeba o kolečkách vědět.

1

     Kolečko.

   K výrobě koleček se používá polyamid, kov, polyuretan, polypropylen, dřevo a guma. Horní vrstva kolečka může být vyrobena z gumy a polyuretanu. Kolečko může být také monolitické (horní vrstva a samo kolečko jsou vyrobeny z jednoho materiálu).

   Kolečka s polyamidů odolné proti otěru a taký proti nárazům, nízkým valivým odporem. Zajišťují lehký pohyb na hladké podlaze jsou odolná proti opotřebování a korozi.

2

     Kolečka s horní vrstvou z polyuretanu jsou odolná proti opotřebování a korozi, zajišťují lehký pohyb na hladké podlaze. Tento typ koleček se dobře hodí pro práci v obchodě s litými betonovými podlahami, na dlažbu, chodník, asfalt, ale je třeba brát v úvahu, že kolečka se nepohybují pomalu.

3

    V případě, že kontejner budete používat v místnosti s parketami, dlažbou, nebo podlaha je z koberců, musíte dávat pozor na kolečka z  polypropylenovým běhounem s elastickou gumou nebo polyuretanovým běhounem. Takový typ koleček zajišťuje plynulý a tichý pohyb.  

4

     Absolutní ticho, vysokou nosnost a nejlepší odolnost vůči opotřebování zajišťují polyamidová nebo kovová kolečka s polyuretanovým běhounem, ale je třeba vzít v úvahu cenovou kategorii takových koleček.

металлическое колесо с полиуретановой ошиновкой

     Držák.

   Celé kolečko vlastně tvoří kolo s držákem. Může být otáčivé nebo pevné. Neotáčivá kolečka jsou zafixovaná, nemohou se otáčet kolem své osy, proto dobře drží směr pohybu kontejneru. Otáčivá kola se lehce a volně otáčí kolem své osy, což přidává kontejneru na mobilitě a manévrovatelnosti. V případě potřeby mohou být na držáky nainstalovány brzdící systémy.

5

   Plánujete používat kontejner pro přepravu textilu či prádla? Některé druhy koleček je možné doplnit o tzv.protivláknovou ochranu- speciální součástky, které se připevní na osu kolečka po obou stranách.

 

     Ložisko.

    V kolečkách na kontejnery se používají tři speciální druhy ložisek.

    Jestliže se kontejner používá zřídka a v pomalejších rychlostech, bude vhodný obyčejný a levný typ- ložisko klouzavé.

6

    Jestliže máte střední nároky na trvanlivost a chcete tichost chodu, je možné použít kolečkové (jehlové) ložisko.

77

    A nakonec, jestliže předpokládáte intenzivní provoz kontejneru s velkým zatížením koleček, bude vhodné vybrat kuličkové ložisko.

8

    Dnes se výroba kol a koleček zavádí v mnohých zemích světa. Jedny z největších závodů jsou v Polsku, Čechách, Itálii, USA a také v Číně. Každý výrobce se snaží nějakým způsobem přilákat zákazníka. Proto se poměr cena-kvalita vztahuje na každou kategorii koleček i zemí výrobce.  

    Naši specialisté Vám vždy pomohou zorientovat se a vybrat potřebný typ koleček pro Váš kontejner, ale poslední slovo je vždy na Vás.

Zeptejte se na produkt
×
Poslat
Zanechte zpětnou vazbu
×
Poslat